Szkółkarski Show Room Zobacz i Zamów
niedziela, 26 listopada 2017

W dniach 16-18 listopada 2017 roku odbyła się III edycja imprezy Szkółkarski Show Room 'Zobacz i Zamów'.

Tegoroczna edycja Szkółkarskiego ShowRoom'u już za nami, nadszedł więc czas na krótkie podsumowanie. Wydaje nam się, że techniczny i typowo biznesowy charakter imprezy jest kluczem do sukcesu, jakim w naszej opinii była tegoroczna edycja.

Wychodząc na przeciw sugestiom i potrzebom odwiedzających nas klientów, przy okazji III edycji zdecydowaliśmy poszerzyć grono wystawiających się szkółkarzy, dzięki czemu oprócz gospodarza – szkółki Jana Ciepłucha, oraz szkółek Ważyńscy i Zymon, swój materiał prezentowała również szkółka pnączy Clematis, szkółka Kurowscy oraz szkółka wrzosów Wolski.

Główna ideawystawy to zaproponowanie klientom możliwie jak najszerszej oferty zatowarowania na nadchodzący sezon. Z rozmów kuluarowych wynika jasno, że szersze grono wystawców, jak również zwiększona powierzchnia wystawy (jak i nowa, większa i pod wieloma względami lepsza lokalizacja) to ruch w dobrym kierunku. Opinia taka ma tez odzwierciedlenie w liczbach – 2 razy większa powierzchnia i 6 szkółek, przełożyło się na ponad 30% więcej odwiedzających (niespełna 500 gości) i 25% więcej zamówień. I mimo że nie jesteśmy fanami statystyk, to liczby te, idąc w parze z na prawdę pozytywnymi opiniami, cieszą nas bardzo.

Wydaje się, że udało nam się połączyć sukces organizacyjny z zadowoleniem klientów. Potwierdza się również, że impreza o takim charakterze – podkreślająca techniczny i biznesowy charakter, bez przerostu formy nad treścią i tracenia z oczu celu, jakim jest prezentacja pełnego asortymentu roślin – jest potrzebna i mimo dużej konkurencji coraz chętniej odwiedzana.

Wybiegając już myślami do kolejnej edycji, której planowany termin to 8 - 10 listopada 2018, planujemy zwiększyć powierzchnię prezentacji roślin, jak również być może liczbę wystawców, o producentów roślin rabatowych, ziół, drzew alejowych czy nawet roślin wodnych. Bardzo chętnie wysłuchamy też Państwa sugestii, co jeszcze chcielibyście zobaczyć w kolejnych edycjach!

Galeria

Kontakt

przewiń do góry