Wycieczka firmowa Polanica Zdrój lipiec 2015
środa, 22 lipca 2015

W dniach 16-19 lipca 2015 odbyła się wycieczka firmowa do Kotliny Kłodzkiej, w której uczestniczyli pracownicy szkółek z Konstantynowa Łódzkiego i z Rzesznikowa.

Już pierwszego dnia niezbędne okazały się wygodne obuwie i dobra kondycja, ponieważ tuż po spacerze po niezwykle urokliwym Rezerwacie przyrody „Torfowiska pod Zieleńcem", wspinaliśmy się na szczyt Szczelińca Wielkiego (919 m. npm). Prowadzi do niego droga zbudowana z 665 kamiennych stopni. Po dotarciu na szczyt dostajemy się do parku krajobrazowego, w którym podziwiać można przedziwne formy, jakie przybrały tu zwietrzałe skały. Atrakcją są także głębokie wąwozy i wąskie korytarze, gdzie panuje swoisty mikroklimat.

W drodze powrotnej do Polanicy-Zdrój zatrzymaliśmy się w Bazylice pod Wezwaniem NMP w Wambierzycach, nazywanej „Śląską Jerozolimą".

Atrakcją wieczoru była uroczysta kolacja z grillem i DJem. Wspólna zabawa i tańce trwały prawie do białego rana…

Sobotni upał nie dał się nam we znaki, ponieważ dzień ten spędziliśmy głównie w podziemiach. Zwiedziliśmy Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, gdzie panuje unikalny mikroklimat o temperaturze w granicach 6°C oraz Kopalnię Złota Złoty Stok z pełną atrakcji podziemną trasą turystyczną.

Niewątpliwie, wielu miłych wrażeń dostarczył nam - pracownikom szkółkarstwa - spacer po Arboretum w Lądku Zdroju, najmłodszym, ale i najwyżej położonym arboretum w Polsce. Na obszarze 2,3 ha zgromadzono tutaj ok. 250 gatunków egzotycznych drzew i krzewów, wśród których znaleźliśmy rododendrony z naszej szkółki!

Podczas wieczornego spaceru po urokliwych zakątkach uzdrowiska Polanica-Zdrój można było odpocząć w jednej z licznych kawiarenek w Parku Zdrojowym lub przy jednej z 17 polanickich fontann. Z pewnością warto było poczekać do godz. 22:00 na pokaz świetlny Kolorowej Fontanny, położonej przy głównej alei parkowej, „tańczącej" do odtwarzanych utworów muzycznych.

Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Kłodzka ze słynnym średniowiecznym mostem gotyckim św. Jana, porównywanym często do słynnego Mostu Karola w Pradze oraz unikalnym zabytkiem militarnym - imponującą Twierdzą Główną.

Ostatnim punktem wyprawy był Park Miniatur Minieuroland - jedyny w Polsce kompleks rekreacyjno-edukacyjny, który oprócz atrakcji oferowanych przez typowy park miniatur jest jednocześnie arboretum. Wśród unikatowych drzew, kwitnących krzewów znajdują się miniatury najważniejszych światowych obiektów.

Po wspólnej pamiątkowej fotografii wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Pozostały miłe wspomnienia i oczekiwanie na przyszłoroczną wycieczkę…

Kontakt

przewiń do góry